MASZYNY BUDOWLANE
     

ZAGĘSZCZARKI GRUNTU JEDNOKIERUNKOWE

Zagęszczarki

Zagęszczarki to najbardziej obciążone urządzenie budowlane. Są to maszyny służące do ubijania podłoża, głównie piasku i żwiru, a w przypadku modeli wyposażonych w zbiornik na wodę – także do pracy na gorącym asfalcie. Zagęszczarka napędzana jest silnikiem spalinowym, który wprowadza w ruch wibrator, a ten przenosi wibracje na płytę główną, która w ten sposób utwardza podłoże – na różną głębokość, w zależności od wagi urządzenia.

Wybór odpowiedniej zagęszczarki uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni i rodzaju gruntu, na którym będziemy pracować. Pod uwagę należy również wziąć rodzaj kładzionej nawierzchni - zgęszczając podsypkę pod chodniki, ścieżki, parkingi i podjazdy, boiska, place można wykorzystywać zagęszczarki jednokierunkowe – lżejsze i poruszające się tylko do przodu lub też cięższe modele, wyposażone także w bieg wsteczny – tzw. zagęszczarki rewersyjne.

Waga najmniejszego modelu zagęszczarki gruntu to zaledwie 40kg. Seria zagęszczarek jednokierunkowych kończy się na wadzę 100kg. Klienci bardzo często wykorzystują je do zagęszczania ław pod budynki jednorodzinne.

Wszystkie modele jednokierunkowe mogą być wyposażone w elastomer zakładany do ubijania kostki lub polbruku. W tej serii na wyróżnienie zasługują zagęszczarki z żeliwną płytą PC90 (o wadze 90kg) o wysokiej odporności na ścieranie, a także wyposażone w zbiornik na wodę, dzięki czemu z powodzeniem mogą służyć do zagęszczania lepkiego gorącego asfaltu. Nie bez znaczenie jest także system tłumienia drgań uchwytu podnoszący komfort pracy operatora.

Gamę profesjonalnych zagęszczarek rewersyjnych otwiera model PCP80 (o wadzę 80kg), tak zwana krawężnikówka. We wszystkich modelach zastosowano profesjonalny hydrauliczny rewers oraz silniki benzynowe i diesla. Ofertę profesjonalnych zagęszczarek rewersyjnych zamyka model o wadze 420kg (PCeP420).

Zagęszczarki serii 160, 250, 340, 420 dają dodatkowo możliwość poszerzenia o płozy, co pozwala na pracę w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, czy wysokiego krawężnika, bez narażania zagęszczarki na uszkodzenia w wyniku tarcia podzespołami o ścianę.

W miejscach trudno dostępnych oraz w sytuacji, gdy trzeba utwardzić na znaczną głębokość obszar o niewielkiej szerokości alternatywą dla zagęszczarek stają się stopy wibracyjne (skoczki), które firma TOPTECH również posiada w ofercie. Idealnie nadają się do prac w wykopach pod rozmaite instalacje wodno-kanalizacyjne, czy elektryczne. Wagi skoczków wahają się od 60 do 83kg.

Najnowszymi modelami w są rewelacyjnie spisujące się zagęszczarki rewersyjne z serii PCeP340 i PCeP250. Charakteryzują się najwyższymi parametrami eksploatacyjnymi, co zapewnia bezawaryjną pracę w najtrudniejszych warunkach, a zastosowanie szerokiej płyty ułatwia zagęszczanie na dużych powierzchniach. Hydrauliczny rewers oraz optymalna waga, sprawiają, że maszyny te są łatwe w obsłudze oraz skuteczne w pracy.

Wszystkie proponowane przez firmę TOPTECH urządzenia objęte są opieką serwisową gwarancyjną oraz pogwarancyjną, a także posiadają wymagane certyfikaty i wyróżniają się dobrą jakością za bardzo przystępną cenę
Copyright 2011 - 2013 TopTech
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego zawartość serwisu nie stanowi oferty handlowej.
W celu uzyskania informacji dotyczących cen należy skontakować się z przedstawicielem handlowym.